Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sengoku Jieitai Sekigahara: 1. část

8. 4. 2008

Sengoku Jieitai Sekigahara

Obrazek

 

 

Na obrázku je poručík Iba Akiyoshi, kterého ztvárnil herec Sorimachi Takashi.

 

 

 

 

Part 1

Zde začínáme v dnešním Japonsku, kde vidíte na začátku poručíka Iba Akiyoshi, který se loučí se svou rodinou a jde do práce na vojenské cvičení. Vojenské cvičení probíhá, jako vždy. Cvičení skončí, ale v křový zůstali poručík Iba, který uslyší, že už skončili a oslavujou se zvedá z pozice, ale v tu chvíli jej zasáhne poručík Shimamura. Cvičení končí a jede se domů a v tu chvíli, jak všichni kromě řidičů usnou je vcucne plazma do roku 1600.

 

 

Part 2

V této části se vojáci dostali do roku 1600, ale zatím to ještě vůbec netuší. Seskupují se a zjišťujou, kde jsou a co se stalo, ale prozatím nemají tušení. Oběvují moře, ale zjistí, že to je jezero a že nejde vidět hora Fudji (Fudži), která byla nedaleko jejich místa cvičení. Oběví je jejich vrtulník typu UH1-J, který se tam také dostal a piloti potvrzují, že se jedná o jezero Biwa, které leží nedaleko města Kyoto. Vojáci se snaží dovolat k velení, ale nic nefunguje, ani systém GPS. Poručík Iba se rozhodl poslat průzkumné vozidlo s lehkým kulometem na průzkum oblasti, ale posádka byla brzo napadena skupinou samurajů, kteří zabili vojáka Matsumura. Sergeant Kuriki se chytá kulometu a všechny postřílí, v tu chvíli už jdou na pomoc ostatní vojáci...

 

 

Part 3

Vojáci přiběhli na pomoc, ale Matsumura je už mrtvý a Kuroki otřesen jeho smrtí. Uvidí však znaky Ishidy Mitsunariho a jsou překvapeni. Provedou Matsumurovi řádný vojenský pohřeb. Oba poručíci letí ve vrtulníku na obhlídku okolí do města Osaka, až ke hradu. Musí jim být hned jasné, že z tří milonového velkoměsta se nemůže stát velká vesnice :D
Po návratu je mírově navštíví samurajové od Takogawy Ieasu. Jejich velitel Shima Sakon Kazutake je varuje, že jsou na Tokugawově území a upřesní jim, že je rok 1600. Ale přiletí helikoptéra, která je vyplašila. Večer se všichni sejdou u ohniště a poručík Iba jim upřesní, že jsou v roce 1600.

 

 

 

Part 4

Iba vysvětluje situaci, že se dostali do doby, kdy se má stát bitwa u Sekigahara. Sergeant Kuroki je stále otřesen smrtí svého přítele Matsumura, který si myslí, že je napadnou a zabijou. Probíhá porada, ale nejsem přece překlad, tak vám tu to nebudu titulkovat :-) V Osackém hradu vysvětluje Ishida Mitsunari, že viděl místické stvoření (vrtulník) a dozvíte se zde o jejich situaci. Je druhý den a vojáci v táboře zkontrolují zásoby paliva, munice a jídla. Palivo je jen na vojenské manévry a munice není zrovna nejvíce, ale dost na boj. Avšak dochází zásoby potravin, tak se vydávají sehnat potravu do blízké vesnice.

 


Part 5

Sergeant Miyashita se zahleděl do paní, která se koupala a spadl do řeky :D, která se o něho postarala a usušila mu uniformu. Miyashita ji dal za odměnu japonské armádní hodinky, které sháním, ale nemůžu je sehnat :-(   Slečna Omaki je v ohrožení, chcou jí ublížit lapkové(banditi), ale přišli na pomoc 2 japonští vojáci na motorkách, kteří je inflirtovali do bezpečné vzdálenosti a nechali slečnu Omaki utéct.
Poručíka Iba Akiyoshi potká cestou malou holčičku Orin, která mu připomíná svou dceru a dá jí čokoládu. Potká její nevlastní maminku, Oshino, která se o ní stará. Brzi si s ní popovídá a zdělí ji, že Orin čeká na otce, ale Oshino řekne, že její otec zemřel ve válce v Koreji. Ale to jsem zase odbočil k překladu, Iba jim ukáže digitální fotoaparát a vyfotí je.

 


Part 6

Poručík Iba Akiyoshi se setkává s Tokugawa Ieasu, který si myslí, že mu přišli na pomoc z budoucnosti, ale Iba mu zdělí, že to tak není, že nikomu nepomůžou, tak mu dá Tokugawa Ieasu čas na rozmyšlenou a uraženě odchází. Iba jede zpět na motorce a za ním jde nějaký neznámý samuraj, nakonec zastaví se a zeptá se ho, co chce a ten se s ním chce jenom seznámit. Je to Kobayakawa Hideaki (vojevůdce, který bojoval se svou armádou u Sekigahara za stranu Ishidy Mitsunariho, ale nakonec obrátili směr a přidali se k Tokugawa Ieasu). Iba mu půjčí motorku a dovede ho do tábora, kde si prohlídne vrtulník a tank.

 

 

Part 7

Nedůvěřivý sergeant Kuroki urazí Hideakiho a ten potom spustí proslov a uvidí ženu, což ho šokovalo, že žena je voják, jmenuje se Naoi. Nakonec dá Ibovi za projížďku na motorce katanu(samurajský meč) a přijel domů včas, protože měl návštěvu, navštívil ho Ishida Mitsunari a ta paní je jeho (od Hideakiho) matka, paní Yodo.

 

 A to je konec první části. Komentář ke druhé části bude až později a o hodně zkrácený, protože to bere moc času.

Hodnoťte prosím v komentářích...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář